به گزارش خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی امین از ساری، احمد سراج در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی دستگاه های اجرایی مازندران و شهرستان ساری با عنوان ۴۰سال اقتدار و پیشرفت مستقر در سالن ارشاد ساری به خبرنگاران، گفت: مخابرات شهرستان ساری در دولت تدبیر و امید تلاش کرد تا اینترنت را به نزدیکترین محل مورداستفاده شهروندان برساند به طوریکه در این سال‌ها اینترنت پرسرعت ADSL و تانوما و فیبرنوری به درب منازل شهروندان برده شد.

وی افزود: تعداد مراکز فنی مخابرات قبل از انقلاب، ۷ مرکز بود که امروز به ۶۸۰ مرکز رسیده که به شهروندان سرویس دهی می کند.

مدیراداره مخابرات ساری، با بیان اینکه در سال ۵۷ تعداد روستاهای دارای تلفن ثابت۷ روستا بود، گفت: این تعداد امروز به سه هزار و ۱۰۰ روستا رسیده و بیش از ۹۵ درصد به اینترنت پرسرعت وسرویس های جدید فیبر نوری متصل شده است .

سراج افزود: سرویس‌هایی که از سال ۹۶ به شهروندان ارائه شده شامل اتصال فیبر نوری تا منزل با قابلیت استفاده از سرعت بالای ۱۰۰ و ۲۰۰ مگ و افزایش سرعت تا یک گیگ بوده است.

وی، با بیان اینکه شهرهای ساری و میاندورود بیش از ۲۵۰هزار نفر مشترک دارد که ۷۰هزار نفر از آنان مشترک اینترنت هستند، گفت: در این دو شهر حدود ۳۵۰سایت ADSLوجود دارد که به متقاضیان اینترنت پرسرعت ارائه می کند.

مدیر اداره مخابرات ساری، با بیان اینکه۷۰تا۸۰درصد از مناطق ساری مجهز به شبکه فیبر نوری است، گفت: درحال حاضر در روستاهای مازندران شبکه نسل چهارم تلفن همراه۳G است، اما تلفن های همراه  شهرهای ساری ۴G می باشد در عین حال بنا داریم شبکه نسل چهارم تلفن همراه در شهر کیاسر نیز ۴Gشود.

سراج ادامه داد: اتصال مناطق دودانگه و چهاردانگه ساری به شبکه ۳G و ۴G جزو برنامه های آتی اداره مخابرات ساری است، که به زودی محقق می شود .

وی اضافه کرد: پیشتر تلفن های ˝جی اس ام˝ را در روستاهای شهرستان ساری داشتیم  در ۲۳نقطه از منطقه شرق از ساری تبدیل به BTSهمراه اول شده است.

رییس اداره مخابرات ساری، در بخش پایانی درباره پیامک های تبلیغاتی مزاحم گفت: مشترکان با اعلام این شماره‌ها به سامانه ۱۹۵ ثبت شکایت کنند تا کمتر از ۲۰روز به آن رسیدگی شود.