به گزارش امین از ساری، سید حسین درویشی، با بیان این مطلب ، افزود:خواستار توسعه بیش از پیش آموزش‌های مهارتی در بین سربازان هستیم.

درویشی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال رونق تولید گفت: آموزش‌های مهارتی به عنوان یکی از ارکان اصلی دستیابی به بهره وری تولید و افزایش تولیدات داخلی با تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد
می تواند نقش مهم و تأثیرگذاری را در تحقق شعار سال داشته باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران با اشاره به عملکرد این اداره کل در بخش پادگان‌ها گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای این استان در ۵ ماهه سال جاری با برگزاری ۴۹ دوره آموزش مهارتی در قالب ۳۲ حرفه توانسته است یک هزار و ۲۳۶نفر از سربازان وظیفه حاضر در ۲۸ پادگان و یگان خدمتی در سطح استان را آموزش دهد.

وی فراگیری آموزش‌های مهارتی در حین خدمت را فرصتی مغتنم در راستای توانمندسازی جوانان برای ورود به بازار کار دانست و گفت: جوانان می‌توانند در حین گذراندن خدمت از این فرصت ارزشمند استفاده کرده و زمینه حضور موفق در بازار کار و دستیابی به اشتغال مولد و پایدار را برای خود فراهم کند.

درویشی وجود تجهیزات و امکانات به روز و بهره گیری از مربیان مجرب و کارآمد در کارگاه‌های آموزشی مستقر در پادگان‌ها را یکی از نقاط قوت این اداره کل برشمرد و افزود: امید است با تعاملات دوسویه بتوان از این ظرفیت بوجود آمده استفاده و بهره لازم را برد.