به گزارش امین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، «حمیدرضا عشریه»  با بیان اینکه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای تأمین معیشت و حمایت‌های مادی و معنوی از فعالان قرآنی به‌ منظور ارتقاء کمی و کیفی خدمات و محصولات قرآنی این قشر اثرگذار، در جامعه مورد توجه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: اقدام به پوشش فعالان قرآنی تحت بیمه خدمات تأمین اجتماعی نمونه‌ای از اقدامات ارزشمند این معاونت بوده است.

 رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه فعالان قرآنی استان مازندران همانند سایر فعالان حوزه قرآن و عترت از طریق صندوق اعتباری هنر بیمه شدند، اظهار کرد: ارائه بیمه تکمیلی به فعالان قرآنی نیز در دستور کار معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

 وی از آغاز ثبت‌نام دوره جدید بیمه تکمیلی فعالان قرآنی عضو صندوق اعتباری هنر از نیمه اول مهرماه جاری خبر داد و افزود: ثبت‌نام بیمه تکمیلی از ۱۵ مهرماه از طریق صندوق انجام می‌شود.

 عشریه با بیان اینکه کلیه خدمات صندوق اعتباری هنر ازجمله ثبت‌نام بیمه تکمیلی از طریق «هنرکارت» انجام می‌شود، تأکید کرد: اعضایی که تاکنون اقدام به ثبت درخواست برای دریافت «هنرکارت» نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سایت به نشانی  http://honar.cards/Home/signup نسبت به ثبت‌نام و بهره‌مندی از خدمات هنرکارت اقدام نمایند.

 وی با بیان اینکه ثبت‌نام برای دریافت «هنرکارت» از ۲ مهر آغازشده و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد، خاطرنشان شد: عدم تکمیل فرم ثبت‌نام یا درج اطلاعات ناقص در فرم «هنرکارت» به منزله نهایی نشدن اطلاعات ثبتی متقاضیان است.