مجید خدابخش روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل دامپزشکی استان به مناسبت هفته دامپزشکی، افزود: دامپزشکی استان در بزنگاه های مختلف در مواجه با مشکلات پیش آمده، عملکرد بسیارعالی از خود نشان داد و مشخص است انسجام خوبی در این اداره وجود دارد.
وی اظهار داشت: در مباحث اخیر نیز دامپزشکی بسیار خوب عمل کرد و همکاری دامپزشکی در بحث توزیع مرغ که قیمتش در حال صعود بود و نیز در توزیع گوشت قرمز عالی بود و این اداره از هر لحاظ بی حاشیه است.
خدابخش به شیوع اخیر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اشاره کرد و گفت: در این خصوص بنده نگرانی زیادی داشتم و احتمال ایجاد بحران در استان ما نیز وجود داشت، اما عملکرد مناسب مجموعه دامپزشکی استان باعث شد این بیماری به خوبی مهار و نگرانی ها رفع شود.
وی به اهمیت مدیریت حرفه ای و منسجم در ادارات اشاره کرد و افزود: یکی از ادارات و سازمان هایی که به صورت حرفه ای و عالی مدیریت می شوند اداره کل دامپزشکی استان است و حتی در بخش مدیریتی نیز به خاطر تخصصی بودن مباحث دامپزشکی از مدیران با رشته تخصصی آن اداره استفاده شده است که در نوع خود رویه جدید و در عین حال موثری برای پیشبرد وظایف تخصصی آن اداره می تواند باشد.
استاندار آذربایجان شرقی بر اهمیت حضور در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: گاهی خبرهای کذب و به دور از واقعیت در فضای مجازی پخش می شود که مدیران ادارات و سازمان ها باید در این فضا حضور کامل و مستمر داشته باشند و از پیشنهادات، اطلاعات و اخبار مرتبط با زمینه مسئولیت خود مطلع باشند و در صورت ایجاد شبهات، روشنگری کنند و خبرهای صحیح را به مردم انتقال دهند.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجانشرقی نیز در این دیدار از حمایت های استاندار قدردانی و گزارشی از عملکرد اداره کل ارایه و مشکلات پیش روی دامپزشکی را که گاهی باعث ایجاد مشکل و وقفه در تحقق اهداف بهداشتی این اداره کل می کند، تشریح کرد.
امیرحسین بهداد با اشاره به اینکه تمامی کشتارگاه های استان مجهز به سیستم پیش سرد شده است، افزود: در این زمینه به عنوان استان پیشرو معرفی شدیم؛ در این سیستم، گوشت قرمز استحصالی به مدت ۲۴ ساعت در دمای ۰ تا ۴ درجه در کشتارگاه ها نگهداری می شود و پس از طی این زمان گوشت وارد چرخه توزیع می شود؛ اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که ما توانسته ایم با این اقدام جلوی بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را در استان بگیریم.
وی اظهار داشت: سال گذشته در سایر استان های کشور موارد تلفات انسانی این بیماری وجود داشت اما هیچ موردی از بیماری مشترک بین انسان و دام در استان ما گزارش نشد.