کلیسای نتردام در پاریس که قدمتی بین ۷۵۰ تا ۸۵۰ ساله دارد هم اکنون در حال سوختن است و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، سخنرانی خود را خطاب به مردم این کشور لغو کرده است.این کلیسا که از محبوبترین نقاط گردشگری در فرانسه است سالانه بیش از ۱۳ میلیون بازدید کننده داشت.تصاویر تلویزیونی که به صورت زنده در حال پخش شدن است، نشان می‌دهد که آتش از سقف کلیسا در حال زبانه کشیدن است و مناره آن تقریبا در آتش از بین رفته است.

هزاران نفر در خیابان‌های اطراف کلیسای نتردام نظاره‌گر آتش‌سوزی هستند.کاخ الیزه این آتش‌سوزی را «مهیب» توصیف کرده است.یک سخنگوی کلیسا به خبرگزاری فرانسه گفته است ساختار چوبی که سقف را نگه می‌داشت در آتش از بین رفته است.آتش‌نشانی پاریس اعلام کرده احتمال می‌رود که آتش‌سوزی «مرتبط» با عملیات بازسازی در این کلیسا باشد. اطراف کلیسای نتردام داربست‌هایی برای مرمت برپا شده است.

آقای مکرون سخنرانی مهم تلویزیونی خود را که قرار بود غروب دوشنبه ۲۶ فروردین انجام دهد به خاطر «آتش‌سوزی وحشتناک نتردام» لغو کرده است.آنه هیدالگو، شهردار پاریس، در توئیتی این آتش‌سوزی را «وحشتناک» خوانده و نوشته است: «آتش‌نشانی پاریس در تلاش است تا زبانه‌های آتش را کنترل کند».

بی بی سی نیز گزارش داده:علت آتش سوزی معلوم نیست اما مقام ها می گویند می تواند به عملیات مرمت که در کلیسا در جریان بود مربوط باشد.تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی توده دود برخاسته از ساختمان ۸۵۰ ساله این کلیسای معروف را نشان می دهد.سال پیش بعد از ترک برداشتن و ریختن بخش هایی از ساختمان نوتردام، کلیسای کاتولیک در فرانسه خواستار کمک فوری برای مرمت آن شد.

پلیس پایتخت فرانسه نیز در توئیتی از ساکنان پاریس خواسته است که از تجمع در اطراف کلیسا خودداری کنند تا «راه برای خودرو‌های نجات باز باشد».

دونالد ترامپ،  نیز توئیت کرده است: «دیدن این آتش‌سوزی مهیب در کلیسای نتردام در پاریس وحشتناک است. شاید آب‌پاش‌های هوایی بتوانند آتش را خاموش کنند. باید سرعت به خرج داد!»